קודם כל כדאי שתשלימי עם זה שהפעוט הוא הבוס שלך, את לא יכולה לשלוט בו, הוא תמיד ישלוט בך וככל שתקדימי להבין את זה ולהשלים עם זה כך תהיה לך יותר שלוות נפש. לא אכפת לזאטוט אם את אוהבת מטבח מסודר או בגדים נקיים ללא מריחות נזלת, הוא ידאג תמיד לרצונות שלו שהם בעיקר לבלגן לך את המטבח (או לסדר מחדש) ולשפשף נזלת על המכנסיים שלך.

עם פעוט בחיים שלך, את תהיי מוכרחה לקבל את העובדה שיש דברים מסוימים שאת כבר לא שולטת בהם. לדוגמא, מספר שעות השינה שלך או אם תגיעי בזמן לכל מיני מקומות. אז במקום להילחם באמיתות בלתי נמנעות אלה, צריך פשוט להשלים איתן. כך תהיי מאושרת יותר.

הנה מספר דברים שתצטרכי להשלים איתם כאשר יש לך פעוט בבית:

1- אוכל על הרצפה– מהרגע שהתינוק שלך כבר אוכל מזון מוצק את תצטרכי להתחיל לגרד חתיכות אוכל מהרצפה במטבח ומהרצפה בסלון ומהרצפה בחדר השינה ומאיפה לא. לא משנה אם תשימי כיסוי על הרצפה מתחת לכסא האוכל, הוא ידאג לזרוק את האוכל רחוק מספיק. לא משנה אם תשטפי לו את הידיים אחרי האוכל ותנקי מייד את הרצפה, איכשהוא ידאג להביא חתיכות אוכל עד לחדר עם השטיח היפה בצבע שמנת, ובד"כ זה יהיה חתיכות של פסטה, ברוטב עגבניות אדום.

2- השפלה בפומבי– פעוטות ממש טובים בכך, יש הרבה חומר באינטרנט על למה לא לבייש את הילדים שלנו בציבור ואילו נזקים ארוכי טווח זה עלול לגרום להם, אבל מעט מאוד על למה הם לא צריכים לבייש אותך. הם יעשו את זה איפה שיוכלו, ישכבו על הרצפה ויצרחו באמצע הרחוב או הקניון, יספרו לשכנה או לגננת את כל הפרטים האישיים שלך ולא יפספסו הזדמנות לבייש אותך.

3- נזלת באף– תצטרכי להודות בזה שהנזלת מהאף היא חלק מהמשפחה שלך עכשיו, היא מופיעה בכל תמונה משפחתית מחצי השנה האחרונה לפחות, היא מברכת אותך בנשיקה כל בוקר ומביטה בך מהצד השני של השולחן בכל ארוחה. כמה שתנסי להלחם בה, לנגב את האף בכל כמה שניות, היא תמיד איכשהו שוב תהיה שם. לפעמים תחשבי שהצלחת להשתלט עליה , אבל שוב תופיע אחרי כמה דקות/ שניות.

4- השכמות מוקדמות– פעוטות אוהבים להתחיל את היום שלהם מוקדם, במיוחד אם מדובר בשבת בבוקר. הכי כייף להעיר אותך בקפיצה עלייך, זה עלול להיות כואב, אך זה יכאב יותר שתגלי שהשעה היא 5 בבוקר ואין שום דרך לשכנע את הזאטוט לחזור לישון.

5- קריאת אותו הסיפור שוב ושוב ושוב- פעוטות אוהבים לחזור על דברים , הם אוהבים לשחק את אותו משחק ולחזור על אותם סיפורים שוב ושוב. מה שעושה אותם מאושרים זה לדעת בדיוק מה הולך לקרות. הילד שלך יבחר את הספר האהוב שלו מתישהו בימי ילדותו המוקדמים, ואת תמצאי את עצמך קוראת את אותו הספר לפחות 3 פעמים ביום עד קץ הימים…

6- איחור תמידי– לא משנה אם הפעם הצלחת לארגן את כולם והנה תיכף יוצאים מהבית ועוד אתם עלולים להגיע הפעם בזמן, אז מחליט הפעוט שהוא צריך קקי בסיר (מלווה כמובן ברבע שעה של ישיבה וקריאת ספרים וכו..) או יזכר שהוא חייב להאכיל את התוכי ברגע זה, וגם אם כבר יצאתם מהבית הוא יתעכב על כל אבן או פרח בדרך כך שהתוכניות שלך להגיע בזמן כבר לא יצאו לפועל.

ברגע שתשלימי עם העובדות האלו יהיה לך הרבה יותר קל להתמודד עם הדברים, אבל אל תדאגי, את תוכלי להחזיר לו בחזרה במהלך שנות העשרה… עם קצת מבוכה לא מכוונת מצד ההורים (טוב, אולי קצת מכוונת).

אם אהבתם נשמח אם תשתפו בפייסבוק