למצוא שם לתינוק שבדרך זו משימה מאוד מרגשת וגם קצת מרתיעה . השם שנבחר לילדנו ילווה אותו וייצג אותו מלידתו ולאורך כל חייו. שם יכול להיות מקור לגאווה ויכול גם להביא עמו כאב.  אין ספק שמדובר בהחלטה מכרעת שיש לשקול בכובד ראש. הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שמגיעים להחלטה עם שם לילוד.

  1. כינויים ושמות גנאי – כשבוחרים שם לתינוק חשוב לקחת בחשבון גם קיצורים אפשריים לשם, יכול להיות שם מקסים שכשמקצרים אותו יוצר כינוי מביך או שם שמתחרז עם מילת גנאי. הילד יכול לסבול מכך בגן/ בביה"ס וחשוב לקחת זאת בחשבון.
  1. טעויות הגייה אפשריות – כשבוחרים שם שאינו כל-כך נפוץ, מצד אחד ישנו יתרון בבחירת שם מקורי ומיוחד ומאידך יש לקחת בחשבון כי לא בטוח שאנשים ידעו איך להגות אותו. זה יכול להיות די מעצבן לתקן כל הזמן אנשים שקוראים את שמך בצורה לא נכונה. אם יש לכם רעיון לשם מקורי ומיוחד נסו לבחון על כמה חברים ומכרים איך הם קוראים את השם בצורה אינטואיטיבית וזה אולי יעזור לכם להחליט לגבי שם מסוים.

נעלי טרום הליכה לחורף

  1. שמות נפוצים מדי – אם תקראו לילדכם בשם נפוץ מאוד זה מגדיל את הסיכוי שבכל מקום אליו ילך, גן/בי"ס/חוג יהיו עוד כמה ילדים עם אותו השם, המשמעות היא שתמיד יאלצו לקרוא לו בשמו המלא, כולל שם המשפחה וזה עלול לגרום לו להרגיש פחות מיוחד. בנוסף, ילדים שיש להם גם שם משפחה נפוץ יכולים להתקל לעיתים קרובות בילדים/אנשים עם שם זהה וזה עלול לגרום לבלבולים וטעויות בתחומים שונים.
  1. השפעה על העתיד– כשאנו מחליטים על שם לילד אנחנו הרבה פעמים מדמיינים אותו כתינוק מתוק ולפעמים בוחרים בשם שנראה לנו "חמוד" אולם הילד יגדל ויהפוך לאיש בוגר ואנו צריכים לבחור עבורו בשם שיהיה גם ייצוגי בסיטואציות מסויימות, נסו לחשוב על השם שתבחרו בתוספת התואר "עו"ד" או "דוקטור" זה יעזור לכם להחליט האם השם לא יגרום לילדכם עוול בעתיד הרחוק יותר ולא ימנע ממנו הזדמנויות.
  1. שילוב עם שמות האחים– לפעמים הורים מחליטים לקרוא לילדיהם בשמות דומים או שמות שמתחילים או מסתיימים באותה הברה. תחשבו טוב האם אתם באמת רוצים ששמות הילדים יתחרזו או יהיו כל-כך דומים, זה עשוי להיות מאוד מבלבל לפעמים.
  1. שילוב עם שם המשפחה– השילוב עם שם המשפחה הוא חשוב ביותר, לעיתים השילוב יכול להשמע מוזר או מצחיק, דומה מדי או אפילו בחירת שם זהה לשם המשפחה יכול לעיתים להשמע לא כל-כך טוב.

הדרך הבריאה ביותר להתחיל ללכת היא עם נעלי טרום הליכה של צעד קטן- הכנסו עכשיו כדי לראות את שלל הדגמים

אם אהבתם נשמח אם תשתפו בפייסבוק

 

שם לתינוק