צעדים ראשונים

אין דבר יותר מרגש מהצעדים הראשונים של הקטנטנים שלנו,למה נעלי טרום הליכה לראות פתאום יצור קטנטן עומד על שתי רגליו ומתהלך לו זו חוויה שכל הורה נפעם ממנה.

הדבר החשוב לנו ביותר כהורים תמיד יהיה להגן עליהם, שלא יהיה להם חם מדי או קר מדי, שלא יהיו רעבים ,שלא יכאב להם, ולכן כשהם מתחילים ללכת אנו רוצים להגן על רגליהם הקטנות והעדינות מכל מפגע.

נעלים ראשונות

השאלה הראשונה שמתעוררת כשהם מתחילים ללכת היא האם יש למהר ולקנות נעליים? אם כן, אילו נעליים ? מה חשוב בנעליים ראשונות ? מה יהיה הכי בריא עבור ילדי? ההמלצה כיום של רופאי הילדים ואנשי המקצוע היא לתת לתינוק ללכת יחף כמה שיותר והיכן שאפשר. היכן שלא מומלץ ללכת יחפים-מומלץ להשתמש בנעלי טרום הליכהנעלי טרום הליכה נועדו להגן על הרגליים הקטנות ועם זאת לא לפגוע ביציבות ובאיזון ולעזור לגבש הליכה טובה ובריאה אצל הפעוט עוד בשלבים שהוא אינו הולך באופן עצמאי. 

 

מתחילים ללכת

כשהתינוק מתחיל לעמוד על רגליו וללכת סביב רהיטים וחפצים, כבר בשלב זה מתחילה כף הרגל להתעצב, ועל הרגל לבוא כמה שיותר במגע עם הקרקע ועם משטחים שונים. כך יתעצבו כפות הרגליים וההליכה תתגבש עד לשלב של הליכה עצמאית ויציבה לגמרי. בשלבים ראשוניים אלו, כשכף הרגל מונחת על הרצפה, האצבעות מנסות לאחוז בריצפה וזה מה שעוזר לגוף לשמור על איזון, כשיש נעל עם סוליה קשה מדי או עבה מדי קשה לתינוק לשמור על איזון. נעלי טרום הליכה בזכות הסוליה המונעת החלקה שלהן, נותנות לילד בטחון בעשיית הצעדים הראשונים ואף עוזרות לו לעזוב את היד או את הרהיט ולהתחיל לעשות צעדים ראשונים לבדו.  עד שהילד מתחיל ללכת באופן עצמאי ההמלצה היא ללכת יחפים או להשתמש בנעלי טרום הליכה.

 

מה חשוב בנעל ראשונה

הנעל הראשונה צריכה להיות גמישה ולא לתת תמיכה נוקשה . כמו כן, חשוב מאוד שהנעל תהיה בצורת כף הרגל של הילד ולא צרה מדי, שיהיה מקום לאצבעות לזוז בחופשיות ולגדול.  נעליים ראשונות  צריכות להיות רכות וגמישות, ללא סוליה קשיחה, נעימות לכף הרגל העדינה ונוחות כמו גרביים.הנעליים צריכות להגן על הרגל ולהיות בעלות סוליה נגד החלקה. על הנעליים להיות מחומר נושם כמו עור, ולא חומר שיחנוק את הרגל.

 

למה נעלי טרום הליכה

נעלי טרום הליכה שומרות על הרגליים הקטנות ממשטחים חמים בקיץ כמו בטון, חול,אספלט ודשא סינתטי שמתחמם בשמש.  הנעליים מחממות את הרגל בחורף ומגינות מרצפה קרה או מכל משטח אחר שעלול לפגוע או לפצוע את הרגל. נעלי טרום ההליכה קשות להסרה לעומת גרביים ולכן טובות לפעוטות בשלבי זחילה וטרום הליכה במיוחד בימים קרים .

נעלי טרום הליכה נועדו להגן על הרגל, ועם זאת להיות הקרובות ביותר להליכה יחפה שהיא הבריאה והמומלצת ביותר בשלבי ההליכה הראשונים.

בנוסף לכל אלו, נעלי טרום הליכה מגיעות במגוון צבעים ועיצובים ויכולות להתאים לבגדי הפעוט ולשמש גם כאביזר אופנתי משלים ומחמיא, לחנות נעלי טרום הליכה.